Ustawa o prawach konsumenta, która weszła w życie 25 grudnia 2014 r., w sposób istotny zmienia zasady zawierania umów o charakterze konsumenckim. Wszystkich zainteresowanych prawem konsumenckim w kontekście obowiązków informacyjnych przedsiębiorstw energetycznych serdecznie zapraszam do lektury artykułu „Nowa ustawa o prawach konsumenta. Zawieranie umów konsument – przedsiębiorstwo energetyczne”, który ukazał się w drugim numerze magazynu Polski Instalator.
Współautorem tego wpisu jest Łukasz Jankowski
Wszystkich zainteresowanych przetargami publicznymi zachęcam do lektury artykułu na temat: Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych w praktyce, który ukazał się w styczniowym wydaniau magazynu Polski Instalator. Artykuł zawiera przydatne porady oraz analizę najistotniejszych zmian, które weszły w życie 19 października 2014r. „Ignorantia iuris nocet”, dlatego też warto być na bieżąco z obowiązującym prawem.
Współautorem tego wpisu jest Łukasz Jankowski
Współautorem tego wpisu jest Piotr Kasnowski.
Z dniem 22 lipca 2014r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o zapasach ropy naftowej [1] nowelizująca ustawę z dnia 10 kwietnia 1997r. - Prawo energetyczne, w zakresie art. 38a. Powyższa zmiana powoduje nałożenie na przedsiębiorstwa posiadające koncesję na wytwarzanie paliw ciekłych lub obrót paliwami ciekłymi z zagranicą nowego obowiązku w zakresie zabezpieczenia wykonywania przedmiotowej działalności koncesjonowanej w wysokości 10.000.000 złotych.
Podczas 79 posiedzeniu Sejmu RP, które odbyło się dziś, przyjęta została nowelizacja ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne, której projekt wpłynął do Sejmu we wrześniu. Nowela dotyczy wprowadzenia nowego rodzaju koncesji na obrót węglem kamiennym, w tym obrót z zagranicą. Co oznacza w praktyce dla handlujących węglem?
Oczekiwana regulacja Ustawy o OZE, która spędza sen z powiek inwestorom była i jest szeroko komentowana. Co jednak z mniejszymi wytwórcami? Zachęcam do lektury mojego artykułu dotyczącego mikroinstalacji PV pt. „Przyłączenie oraz sprzedaż energii teraz i w ustawie o OZE – różnice”. Jak obecnie wygląda przyłączenie mikroinstalacji PV i co się zmieni?
Możesz zaprenumerować ten blog. Wpisz adres e-mail, a powiadomienie o nowym wpisie dostaniesz na swoją skrzynkę.
- Prezentujemy i omawiamy prawną stronę elektroenergetyki, energii odnawialnej, gazownictwa, ciepłownictwa i sektora wydobywczego.
- Śledzimy legislację i komentujemy działania URE i UOKiK oraz największych graczy rynkowych.
- Analizujemy orzecznictwo krajowe i europejskie dotyczące naszego sektora.